Akumulator złom. Co warto wiedzieć o skupie akumulatorów?

akumulator złom

Akumulator złom – gdzie oddać zużyty akumulator samochodowy?

Akumulator złom to temat, który w okresie niskiej temperatury często ciśnie się nam na usta. Bateria samochodowa, czyli akumulator samochodowy, to nic innego jak urządzenie, które zapewnia energię elektryczną niezbędną do uruchomienia silnika. Dodatkowo zasila on wszystkie podzespoły, których wraz z rozwojem techniki w naszych autach jest coraz więcej. W okresie zimowym, często staje się on źródłem problemów. Kto z nas nie doświadczył zgrzytu silnika zimową porą? Samochód nie odpala, bo padł akumulator. Czasami wystarczy tylko podładować „baterie” a czasami nasza akumulator nie nadaje się już do dalszej eksploatacji. Co zrobić z takim odpadem? Stary akumulator możesz oddać w Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (tzn. PSZOK) lub w punktach odbioru zużytych baterii. Masz też inną opcje – możesz zużyty akumulator przynieść na złom i do tego zarobić.

Stary akumulator na skup złomu – jaka cena za 1kg?

Ceny skupu akumulatorów są ściśle zależne od specyfiki danego urządzenia oraz lokalizacji skupu. Bardzo dużą popularnością na skupach złomu cieszy się właśnie sprzedaż akumulatorów samochodowych, czyli ołowiowych i żelowych. Dużo niższą cenę przyjmują akumulatory NiCd o większych rozmiarach, czyli duże akumulatory niklowo kadmowe. Aktualne ceny akumulatorów na złomie znajdziesz tutaj: Ceny złomu online 

Pamiętaj: Ostatecznej wyceny przyniesionych na skup złomu surowców, dokona osoba z obsługi klienta na miejscu.

skup akumulatorów

Odzysk ołowiu z akumulatorów

Podstawowym surowcem wykorzystywanym w procesie budowy akumulatora jest ołów. Jest to pierwiastek niezwykle trujący, ale doskonale nadający się do recyklingu. Stopień odzysku ołowiu ze złomów i odpadów metalicznych w odniesieniu do konsumpcji tego metalu w krajach wysokorozwiniętych osiąga poziom ponad 70%. W Polsce stopień przerobu złomu akumulatorowego wynosi ponad 95%. Warto także pamiętać, że wszystkie baterie i akumulatory to odpady niebezpieczne. Dlatego postępujmy z nimi odpowiedzialnie.

Akumulator na skupie złomu  

Twój akumulator odmówił Ci posłuszeństwa? Pamiętaj, że wyrzucanie go jest niezgodne z prawem. Taka postawa może też narazić Twoje otoczenie oraz środowisko nad niebezpieczeństwo. Dużo lepszą opcją jest sprzedanie akumulatora na jednym z naszych Skupów Złomu:

  • Rzeszów, ul. Warszawska 139
  • Dębica, Pustynia 31A
  • Mielec, ul. Wojska Polskiego 3
  • Radom, ul. Tartaczna 3

Zapraszamy. Kliknij tutaj by dowiedzieć się jak się z nami skontaktować: Skup złomu kontakt

skup złomu akumulator

Zobacz również taki post jak: Skup aluminium – co warto wiedzieć o złomie aluminium?

Warto także sprawdzić: Skup złomu – Jak się przygotować do sprzedaży złomu by zarobić?