Skup złomu – Jak się przygotować do sprzedaży złomu by zarobić?

skup-zlomu-cena

Co można oddać na skup złomu?

Chcesz pozbyć się rupieci zalegających na strychu, w garażu czy koło domu? Zanim je wyrzucisz najpierw poznaj ich wartość. To co jest już nie potrzebne, np. zardzewiały rower, zepsute części samochodowe czy stare kable, można sprzedać na skupie złomu i przy tym nieźle zarobić.

Jak się do tego przygotować? Warto poznać klasyfikację złomu z podziałem na podstawowe rodzaje i kategorie. To od nich zależy cena skupowanych surowców oraz ich dalszy los w procesie recyklingu.

Złomem nazywa się zużyte metalowe przedmioty, ale także elementy z metali kolorowych oraz makulaturę.  Odpady metalowe mogą zostać ponownie wykorzystane w produkcji dzięki procesowi złomowania. Złomowanie polega na przetopieniu i przygotowaniu odpadów do dalszego etapu recyklingu. Papier i makulatura są belowane w specjalnych maszynach, a następnie przewożone do papierni.

Jakie zatem przedmioty możesz oddawać na złomowisko? Okazuje się, że większość z nich zalega w naszych piwnicach, garażach, strychach czy posesjach. Zaliczyć do nich można np. elementy konstrukcji stalowych, blachy, elementy instalacji grzewczych, puszki aluminiowe, niepotrzebne garnki, przewody, zużyte części samochodowe, akumulatory, folie, kartony oraz stare gazety.

Pamiętaj, że zanim wybierzesz się na skup złomu, warto zebrane surowce odpowiednio posegregować.

Nasza wskazówka: Jeśli chcesz sprawdzić czy dany odpad wykonany jest ze stali czy z czystego aluminium, użyj magnesu.

Złom stalowy a złom żeliwny

Najbardziej powszechną klasą złomu jest złom stalowy. Dzieli się on na złom wsadowy (czyli taki, który może znaleźć się bezpośrednio w piecu hutniczym) oraz złom niewsadowy (wymagający odpowiedniej obróbki zanim trafi do pieca hutniczego).

Złom żeliwny możesz znaleźć w elementach maszyn przemysłowych, silnikach czy instalacjach sanitarnych (np. grzejniki żeliwne). Dzielimy go na dwa kolory, w zależności od szybkości chłodzenia: żeliwo ciemne (maszynowe) oraz białe (handlowe).

Skup złomu – metale kolorowe

Cena złomu metali kolorowych, czyli metali nieżelaznych, jest bardzo atrakcyjna, czego przyczyną jest ciągły wzrost zapotrzebowania na metale kolorowe. Do złomu kolorowego zaliczamy: miedź, mosiądz, brąz, ołów, aluminium, tytan, cynk czy cynę. Metale kolorowe dzięki swoim parametrom są pożądane w wielu branżach, idealnie sprawdzają się w recyklingu, są bardzo plastyczne i odporne na korozję.

Jakie przedmioty najczęściej wykonywane są z metali kolorowych? Na skup można przynieść aluminiowe opakowania, felgi i puszki, miedziane rury, kable, przewody, stare sztuczce, naczynia, części starych komputerów, telewizorów czy telefonów.

Nasza wskazówka: Najlepszym sposobem by sprawdzić czy masz do czynienia z metalem nieżelaznym, jest próba termiczna. Polega ona na nagrzaniu przedmiotu – metale kolorowe bardzo dobrze przewodzą ciepło.

Skup złomu – cennik

Ceny na skupach złomu są coraz wyższe. Rok 2021 można śmiało nazwać rokiem wzrostu cen na skupach złomu. Rosnąca cena miedzi, mosiądzu czy złomu stalowego powodują większe zainteresowanie sprzedażą zalegających „rupieci”. Zmiany cen detalicznych najlepiej śledzić na internetowych cennikach złomowisk, np.: Cennik Skup Złomu.

Ceny hurtowe zawsze podlegają negocjacji, dlatego warto skontaktować się bezpośrednio ze skupem.

 Skup złomu Rzeszów, Dębica, Mielec, Radom

Gdzie oddać złom? Firma Metkom prowadzi skup złomu w Rzeszowie, Dębicy, Mielcu i Radomiu. Dzięki swojemu długoletniemu doświadczeniu w branży odpadowej oferuje swoim klientom bardzo atrakcyjne ceny. Przedsiębiorstwo jest przystosowane do transportu złomu z miejsc wstępnego magazynowania, posiada własną flotę i dział logistyki. Surowce, które trafiają do firmy Metkom, dostają drugie życie.

Sprawdź jak skontaktować się ze Skupami Złomu Metkom.

Zapoznaj się z ofertą skupu i sprzedaży złomu dla firm.