Inwazja recyklingowych owadów i Ekologiczny Dzień Dziecka.

ekologiczny-dzien-dziecka

Zbudujcie Recyklingowego Owada i Wygrajcie Ekologiczny Dzień Dziecka

W marcu tego roku, wraz z Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej koło Dębicy, ogłosiliśmy konkurs na „recyklingowego owada”. Mimo tego, że czas trwania Konkursu, przypadał na okres zdalnego nauczania mieszkańcy Gminy Dębica podjęli rękawice i stawili czoła nie prostemu wyzwaniu. Prace konkursowe, które powstały podczas tego wydarzenia, przeszły nasze oczekiwania. Otrzymaliśmy aż 10 fantastycznych „recyklingowych owadów” stworzonych z odpadów przemysłowych, takich jak na przykład: metalowych części od auta, plastikowych opakowań czy aluminiowych puszek.

Wszystkie prace konkursowe możesz zobaczyć tutaj: KLIK

Głosowanie na „recyklinowe owady” – ach co to były za emocje

Po przesłaniu do nas prac, nadszedł czas na wielkie „recyklingowe głosowanie”, które odbyło się na fanpage Firmy Metkom. Każdy z użytkowników Facebook mógł oddać głos na swojego faworyta przez użycie dowolnej ikony pod wybranym zdjęciem pracy konkursowej. Na dodatek wszyscy wspierali młodych artystów i dopingowali im w komentarzach. To były naprawdę niesamowite emocje, ponieważ poziom prac był naprawdę wysoki.

recyklingowe-owady-metkom
Uczestnicy konkursu podczas pracy nad „recyklingowymi owadami”

Wyłonienie zwycięzców Naszego Konkursu

Dzięki oddanym głosom zostali wyłonieni zwycięzcy w czterech kategoriach wiekowych:

Grupa przedszkolna – Cytrusek, motyl wykonany przez Grupę Przedszkolną Zespołu Szkół w Zawadzie

oraz klasy:

I-III – Gucio, pszczoła stworzona przez klasę I Zespołu Szkół w Zawadzie

IV-VI – Ważka, która wyszła z pod rąk uczniów klasy VI z Zespołu Szkół w Pustkowie Osiedlu

VII-VIII – Motyl klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Stobiernej

Zdecydowaliśmy się także wręczyć nagrody rzeczowe dla dwóch grup, które bardzo dzielnie walczyły w głosowaniu:

Ważka wykonana przez klasę Ib z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu oraz Osa pospolita wykonana przez klasę III Publicznej Szkoły Podstawowej w Stobiernej

Jeszcze raz gratulujemy! Posiadacie niesamowity telnet, pomysłowość i motywację do działania nie tylko zwycięzcom, ale wszystkich uczestnikom naszego Konkursu. Wasze prace są dowodem na to, że wyobraźnia dzieci ma niesamowitą moc.  

Nagrodą dla zwycięzców był Ekologiczny Dzień Dziecka w Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej.

Jak wyglądał Ekologiczny Dzień Dziecka?

Na szczęście 2 czerwca pogoda dopisała i nastąpiło „wręczenie” Nagrody Głównej. Dzieci, które wygrały, na Ekologiczny Dzień Dziecka, zabrały ze sobą klasy, grupy, które reprezentowały. Wydarzenie rozpoczęło się wręczeniem dyplomów oraz nagród rzeczowych. Potem na uczestników czekała już tylko dobra zabawa. Przygotowaliśmy wiele ekologicznych atrakcji: zajęcia z recyklingu, zajęcia laboratoryjne z użyciem mikroskopów, wycieczka po Parku Ekologicznym, warsztaty z pieczenia proziaków oraz warsztaty z czarodziejem chemiczno-fizycznym. Dodatkowo nie zabrakło też waty cukrowej, popkornu i skakania do dmuchawcu.

Oczywiście, najbardziej zależało nam i tak na uśmiechach uczestników wydarzenia. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć ten cel, oraz że będzie jeszcze okazja zorganizować Ekologiczny Dzień Dziecka.

Tablice o recyklingu plastiku, szkła, metali, papieru oraz e-odpadów

Na pamiątkę współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej i Firmy Metkom, na ścieżce edukacyjnej stanęło pięć tablic dotyczących ciekawostek związanych z recyklingiem plastiku, szkła, metalu, makulatury oraz elektroodpadów.

Zapraszamy wszystkich, przedszkola, szkoły, rodziny do odwiedzin Parku Edukacji Ekologicznej w Stobiernej. Czeka tam na Was bardzo dużo ciekawostek za świata owadów, natury i oczywiście recyklingu!

ekologiczny-dzien-dziecka-ciekawostki-o-recyklingu
Tablice z ciekawostkami o recyklingu

Cała akcja była współorganizowana z Gminą Dębica oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.