Podsumowanie II edycji eko-konferencji „Zrównoważony rozwój i ESG w walce ze zmianami klimatycznymi – wyzwanie i szansa na rozwój biznesu”

17 Ekspertów i praktyków w roli prezentujących i dyskutujących oraz ponad 150 uczestników – to podsumowanie  II edycji eko – konferencji

 „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ I ESG W WALCE ZE ZMIANAMI KLIMATYCZNYMI – WYZWANIE I SZANSA NA ROZWÓJ BIZNESU”

W miniony piątek w Auli Uniwersytetu Rzeszowskiego gościliśmy wysokiej klasy ekspertów i liderów zrównoważonego rozwoju z branży produkcyjnej, automotive, recyklingu, ochrony klimatu i audytorsko – certyfikującej. Usłyszeliśmy o kluczowych wyzwaniach, z którymi będziemy mierzyć się w krótszej i dłuższej perspektywie czasu.

Eksperci podzielili się z nami wiedzą i opiniami z zakresu zmian klimatu, rozwiązań prawnych dla biznesu na tle unijnych dyrektyw, a tematyka ESG w obszarze środowiskowym uporządkowała pojęcia certyfikacji, standardów i planowanych zmian regulacyjnych w tym zakresie. Od strony praktycznej, liderzy zmian na rzecz klimatu  z różnych branż wnieśli różnorodne perspektywy do dyskusji na temat znaczenia ESG w nowoczesnych organizacjach i raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju, dzieląc się swoimi doświadczeniami z dobrych praktyk w zakresie stosowanych rozwiązań m.in. zrównoważonych łańcuchów dostaw, pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł czy przygotowań organizacji do analizy, liczenia i ograniczania śladu węglowego, podkreślając działania na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

Konferencja była pierwszym tego typu wydarzeniem na Podkarpaciu, integrując podmioty rynkowe wokół kwestii związanych z oczekiwaniami w zakresie działań na rzecz klimatu i  ukierunkowanymi na zrównoważony rozwój.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Ekspertkom i Ekspertom, którzy przyjęli zaproszenie do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Podziękowania kierujemy również do Partnerów i Patronów naszego wydarzenia – to dzięki Państwa zaangażowaniu udało się nam stworzyć tak wyjątkową przestrzeń do wymiany opinii i doświadczeń w zakresie trendów, wyzwań i najlepszych praktyk związanych z transformacją działań w kierunku zrównoważonego rozwoju i ESG w obszarze środowiskowym.

Już teraz rozpoczynamy przygotowania do kolejnej, III edycji eko – konferencji, dlatego firmy i organizacje zainteresowane współtworzeniem wydarzenia w przyszłym roku zapraszamy do współpracy.

Dziękujemy i do zobaczenia w 2024 roku!

Zarząd Metkom Sp. z o.o.