Zbiórka złomu w Gminie Dębica, czyli piękna końcówka roku.

zbiorka zlomu w gminie debica

Zbiórka złomu w Gminie Dębica dla Małej Mai, czyli Akcja Strażacy i Metkom dla Córki Strażaka

Zbiórka złomu w Gminie Dębica dla Małej Mai oficjalnie została zakończona 30 grudnia 2021 roku. W ramach akcji Strażacy & Metkom dla Córki Strażaka został wręczony rodzicom dziewczynki czek o wartości 60 000 zł. Było to wspaniałe podsumowanie roku 2021 oraz wspólnych działań na rzecz Małej Wojowniczki z Nagawczyny. Udało się pobić kwotę z tamtego roku, na czym bardzo zależało wszystkim, biorącym czynny udział w akcji.

W akcji zbiórki złomu w Gminie Dębica wzięło udział 14 jednostek OSP, a sama zbiórka została przeprowadzona w 13 punktach wyznaczonych przez daną Jednostkę. Dzięki tak wielkiej mobilizacji Ochotniczej Straży Pożarnej udało się zebrać ponad 28 000 zł, czyli około 22 tony złomu na rzecz Małej Mai z Nagawczyny. Tak wspaniały wynik nie byłby możliwy, gdyby nie ciężka praca Strażaków, dobre serca mieszkańców Gminy Dębica oraz zaangażowanie pracowników Firmy Metkom. Bardzo dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za chęć pomocy i wiarę w powodzenie tej zbiórki.

Jeśli chcesz poznać więcej na temat szczegółów na temat akcji Strażacy i Metkom dla Córki Strażaka przeczytaj nasz poprzedni post. KLIKNIJ >>

Nocna Jazda Samochodem bez Celu Dębica – takiego spotu jeszcze nie było

Dodatkowo do akcji dołączyła się Nocna Jazda Samochodem bez Celu Dębica, która 4 grudnia 2021 roku zorganizowała spot dla Małej Mai. W wydarzeniu wzięło udział naście wozów strażackich. Każdy kto zdecydował się przyjechać na spot mógł otrzymać upominek od Firmy Metkom, spotkać Św. Mikołaja oraz przejechać się wozem strażackim. Oprócz zbiórki pieniędzy do puszek, przeprowadzone zostały także licytacje. Na koniec uczestnicy spotu, wraz z wozami strażackim przejechali przez Dębicę. Podsumowując, Nocna Jazda Samochodem bez Celu Dębica zebrała aż 9144,98 zł (zbiórka i licytacje 8368,83 zł, sprzedaż złomu i akumulatorów 776,15 zł) oraz 50 kg plastikowych nakrętek. Jeszcze raz gratulujemy tak pięknego wyniku. Ten spot przejdzie do historii.

Piękne świąteczne kiermasze dla Małej Mai

Nauczyciele oraz uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nagawczynie oraz Zespół Szkół również dołożyli się do akcji dla Małej Mai. Dzięki ich pomysłowości i talentom powstały wyjątkowe kiermasze świąteczne. Łączna kwota jaką udało się zebrać ze sprzedaży świątecznych ozdób to prawie 5 000 zł. Brawa dla artystów za wielkie serca.

Wspólne wręczenie czeku rodzicom dziewczynki

Oficjalnym zakończeniem akcji było wspólne wręczenie czeku rodzicom Małej Mai. Następnie wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania za swoją prace i poświęcenie dla akcji. Oczywiście największa pochwały należały się Strażakom, bez których przeprowadzenie akcji byłoby niemożliwe. W ramach podziękowań otrzymali oni od Firmy Metkom zestaw trzech siekier niezbędny do ich codziennej pracy. Dyplomy za wsparcie otrzymał też Wójt Gminy Dębica, Stanisław Rokos, Radna Gminy Dębica, Agata Wiater oraz Komendant Gminny ZOSP RP, Adam Cieślik. Podziękowania trafiły również do Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw „Nowe Możliwości”, Sylwii Korycka-Żymuła.

Czek w wysokości 60 000 zł został wręczony w imieniu Mieszkańców Gminy Dębica. To właśnie oni oddali złom na rzecz dziewczynki, zrobili przelewy, wzięli udział w spocie lub przystroili swój dom ozdobami ze świątecznych kiermaszów. Dla nas jest to naprawdę bardzo dużo. W tym roku także mogliśmy na Was liczyć i to dzięki Wam taka kwota trawiła na konto Małej Mai. Jesteście niesamowici.

Akcja „Strażacy & Metkom dla Córki Strażaka” nie mogłaby się odbyć gdyby nie Maja. Ta mała, ale bardzo dzielna dziewczyna spowodowała, że bardzo wiele osób postanowiło się spotkać i zrobić razem coś dobrego. Cieszmy się, że mogliśmy uczestniczyć w tej wspaniałej akcji. Mamy nadzieję, że spotkamy się znów w szczytnym celu. Dziękujemy.

Akcję “Strażacy & Metkom dla córki strażaka” wspiera Gmina Dębica i Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “Nowe Możliwości”. 

Patronat medialny objęli: Obserwator Lokalny, debica24.eu , debica.tv, ziemiadebicka.pl

Dalej trwa zbiórka dla Małej Mai

To jeszcze nie koniec. Jeśli chcesz wesprzeć Małą Maję z Nagawczyny, możesz dokonać przelewu o dowolnej kwocie na konto Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości”, które działa przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Dębica, z dopiskiem „Darowizna dla Mai” na konto: 41 1240 4807 1111 0010 6540 9757.