Ekologiczny tor przeszkod Firmy Metkom w Rzeszowie

ekologiczny tor przeszkod

Ekologiczny tor przeszkod dla dzieci na Zawodach Toughest Firefighter Challenge

Ekologiczny tor przeszkod dla dzieci, powstał na potrzeby Zawodów Toughest Firefighter Challenge w Rzeszowie. Wydarzenie odbyło się 9 lipca 2022 roku w ramach obchodów 150-lecia Rzeszowskiej Straży Pożarnej, których jednym ze Sponsorów jest Firma Metkom. Zawody miały charakter ogólnopolski. Podczas rywalizacji strażaków, odbył się też piknik rodzinny z wieloma atrakcjami. Jedną z nich było stoisko Firmy Metkom, czyli ekologiczny tor przeszkód dla dzieci.

Tor przeszkód dla dzieci z odpadów przemysłowych

Chcesz wiedzieć czym był ekologiczny tor przeszkód dla dzieci? Postawiliśmy przede wszystkim na edukację przez zabawę. Tor stworzyliśmy z odpadów przemysłowych: ścinki z niszczenia dokumentów, mat oraz elementów z granulatu epdm, niepotrzebnych przedmiotów. Wykorzystaliśmy również drewnianą sklejkę i stare tasiemki. Mali strażacy musieli ugasić pożar w oknach domu, przejść przez basen pełen ścinki, pokonać płomienny szlak, przeskoczyć gumową przepaść, a także przejść przez ogniste koło. Śmiałków było bardzo dużo, a na każdego odważnego czekała nagroda.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na takie stoisko? Chcieliśmy połączyć działalność firmy Metkom z pracą straży pożarnej. Dodatkowo zależało nam też na tym by pokazać jak kreatywnie można wykorzystać odpady podczas zabawy z małymi dziećmi. Nie widzieliśmy wcześniej takiego rozwiązania, dlatego nie mieliśmy pewności czy maluchy będą chciały brać udział w naszym ekologicznym wyzwaniu. Zainteresowanie naszym stoiskiem przekroczyło nasze oczekiwania. Dzieci bardzo chętnie podchodziły do wyzwania i to nawet kilka razy. Rodzice mieli problem by przerwać zabawę na ekologicznym torze. Mimo tego, że były to odpady, pomysł przyjął się bardzo dobrze. Byliśmy zadowoleni z efektu: zabawa ruchowa z prostą formą recyklingu odniosła sukces.

ekologiczny tor przeszkod w rzeszowieekologiczny tor przeszkod odpady przemysloweodpady przemyslowe rzeszowobchody 150 lat strazy w rzeszowie

Statuetki ze złomu do zwycięzców zawodów Toughest Firefighter Challenge

Zakończeniem zawodów było podsumowanie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom. Firma Metkom ufundowała statuetki ze złomu za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii Open Kobiet, dla Dytko Justyny – KM PSP Pzemyśl, oraz Open Mężczyzn, dla Spychały Adama – KP PSP Ostrów Wielkopolski. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem umiejętności, sprawności oraz siły. Puchary wykonał Janusz Świst z Futomy.

puchar ze złomu
metkom straz pozarna w rzeszowie
Edukacja ekologiczna Firmy Metkom

Jedną z misji Firmy Metkom jest edukacja ekologiczna lokalnych społeczności, która nie tylko przybliża idee recyklingu i zmienia podejście do dbania o naturę.  Ma ona również wpływ na postrzeganie firm zajmujących się odpadami przemysłowymi. Przedsiębiorstwo angażuje się w różnego rodzaju akcje oraz samo jest organizatorem wydarzeń ekologicznych. Konkursy, odpadowe laboratoria, bomby kwiatowe, charytatywne zbiórki złomu to tylko część działalności Metkom.

Chcesz sprawdzić nasze ekologiczne działania? Śledź nasze kanały w social media i bądź na bieżąco: Facebook, YouTube, LinkedIn, Instagram czy Twitter.

Zobacz także wydarzenie Green Weekend, czyli trzydniowe ekologiczne wydarzenie w Rzeszowie

Możesz też przeczytać o Skrzydła ze Złomu w Rzeszowie – akcja Skrzydła dla Filipa