Green Weekend 2022 w Rzeszowie. Podsumowanie eko wydarzenia

green weekend 2022 metkom

Green Weekend 2022, czyli ekologiczne wydarzenie w Rzeszowie

Green Weekend 2022 to ekologiczna impreza, która odbyła się w Rzeszowie w dniach 10, 11 i 12 czerwca tego roku. Wydarzenie otworzyła Konferencja Ekologiczna na Uniwersytecie Rzeszowskim. Następnego dnia odbyła się Zielona Zamiana i Zielone Kino Plenerowe na Osiedle Miłocin. Green Weekend zakończył Ekologiczny Piknik Rodzinnym w Parku Jedności Polonii z Macierzą w Rzeszowie. Atrakcje jakie przygotowali organizatorzy były dopasowane do różnych grup docelowych. Dzięki temu udało się dotrzeć do dużego grona zainteresowanych, nie tylko ekologią. Wydarzenie skupiło na sobie uwagę i zainteresowało firmy, fundacje, stowarzyszenia, a także instytucje państwowe zajmujące się ochroną środowiska.

Organizatorami Green Weekendu była Firma Metkom, Rada Osiedla Miłocin, Uniwersytet Rzeszowski Kolegium Nauk Przyrodniczych oraz Rzeszów Stolica Innowacji. Dodatkowo wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Rzeszowa, Konrada Fijołka.

Co działo się na Ekologicznej Konferencji na Uniwersytecie Rzeszowskim

W piątek, 10 czerwca 2022 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim można było posłuchać czternastu prelegentów. Swoją wiedzą w dziedzinie ekologii, recyklingu, odpadów przemysłowych, a także odnawialnych źródeł energii dzieli się nie tylko naukowcy naukowcy. Wśród prelegentów znajdowali się również przedstawiciele administracji państwowej zajmujący się ochroną środowiska, eksperci z branży, firmy oraz organizacje non-profit. Podczas przerw uczestnicy mogli porozmawiać z wykładowcami, wymienić się swoimi spostrzeżeniami i wizytówkami. Konferencja miała charakter otwarty, każdy kto miał ochotę mógł uczestniczyć w wydarzeniu. Chcesz poznać tematy poruszane podczas Ekologicznej Konferencji? Dokładną rozpiskę znajdziesz tutaj: Green Weekend, czyli trzydniowe ekologiczne wydarzenie w Rzeszowie

green weekend 2022 ekologiczna konferencja

Wymiana odpadów na rośliny plus kino pod chmurką

Green Weekend w sobotę, czyli 11 czerwca 2022 roku, „zapuścił korzenie” na Osiedlu Miłocin w Rzeszowie. Dzień rozpoczęła Zielona Zamiana, która była kolejną edycją wymiany odpadów metalowych (złomu, puszek aluminiowych), plastikowych butelek, makulatury czy elektrośmieci na rośliny. W tym roku oprócz Firmy Metkom, elektroodpady zbierała także Fundacja Odzyskaj Środowisko. Dla najmłodszych przygotowano dodatkowe atrakcje: jazdę konną oraz ekologiczne warsztaty.

green weekend 2022 zielona zamiana

Natomiast wieczorem na kinomanów czekała niespodzianka. W przepięknym otoczeniu Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie rozstawiono ekran, ustawiono leżaczki i rozdawano popcorn. Wszystko to  w ramach Zielonego Kina Plenerowego. Oprócz trzech filmów o tematyce związanej z ekologią i zmianami klimatu, można było zobaczyć Green Book, zdobywcę trzech Oskarów, wielu nagród i nominacji.

green weekend 2022 zielone kino plenerowe
Piękne zakończenie Green Weekend, czyli Ekologiczny Piknik Rodzinny

Ostatniego dnia, w niedzielę 12 czerwca 2022 roku, Green Weekend przeniósł się do Parku Jedności Polonii z Macierzą w Rzeszowie. Organizatorzy przygotowali tam Ekologiczny Piknik Rodzinny. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Warsztaty ekologiczne, pokaz eko mody, sensoryczna nauka angielskiego, animacje dla dzieci, przejażdżki konne, budowa miasta z elektroodpadów, bomby kwiatowe, hulajnogi elektryczne, dmuchańce, gra w palanta, piłka nożna, rugby i wiele innych. Dodatkowo na scenie został rozstrzygnięty konkurs piosenki ekologicznej, EKO TONY, organizowany przez Miasto Rzeszów. Dla miłośników leśnego spokoju, zorganizowany został Przystanek Las. Każdy kto zapisał się wcześniej, mógł skorzystać z bezpłatnej wycieczki do Głogowskiego Boru. Przewodnik leśniczy oprowadzał zainteresowanych po edukacyjnej ścieżce, opowiadając o ciekawostkach leśnego świata.

 

green weekend 2022 ekologiczny piknik rodzinny

W tle pikniku toczyła się ekologiczna gra miejska, Rzeszów Gra w Zielone. Śmiałkowie, którzy wcześniej zgłosili swoje drużyny, musieli przejść trasę specjalnej mapy, zdobyć różnego rodzaju przedmioty, odpowiedzieć poprawnie na pytania by na koniec odnaleźć kobietę z wiankiem na głowie. Wygrywał ten team, który zdobył najwięcej punktów w jak najkrótszym czasie. Główną Nagrodę, hulajnogę elektryczną FRUGAL CYBER ufundowaną przez firmę Electricallzgarnęła drużyna Pani Lucyny. Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za podjęcie nietypowego wyzwania. Brawo Wy!

Chcesz by Twoja firma, organizacja była partnerem Green Weekend w roku 2023? Możesz się z nami skontaktować pisząc maila na greenweekend@metkom.pl lub pod numerem telefonu: Aleksandra, 503 763 271.

 

Jeśli lubisz kreatywne wykorzystanie odpadów przemysłowych, możesz dodatkowo Ekologiczny tor przeszkod Firmy Metkom w Rzeszowie

Co dzieci potrafią stworzyć ze złomu? Dowiesz się więcej czytając także wpis o naszym konkursie: Inwazja recyklingowych owadów i Ekologiczny Dzień Dziecka.